Apartament

Apartament

13 kilogramów fotografii. Niektóre w jeszcze nierozpieczętowanych kopertach. Ponad 20 godzin amatorskich nagrań video. Materiały odsłaniające to, czego świadkami było jedynie kilka osób z wąskiego kręgu najbliższych współpracowników i przyjaciół św. Jana Pawła II. Dotychczas nikt inny nie widział Papieża tak absolutnie prywatnego; w chwilach dla Ojca Świętego być może najbardziej intymnych, bo podczas jego górskich wycieczek.

 

Wszystkie materiały twórcy filmu „Apartament” otrzymali od wieloletniego sekretarza i przyjaciela Papieża, kardynała Stanisława Dziwisza. Zdjęcia wykonał papieski fotograf Arturo Mari. Na archiwalnych filmach, zrealizowanych amatorską kamerą przez papieskiego kamerdynera Angelo Gugela, widzowie zobaczą „prywatnego” Jana Pawła II – pośród najbliższych mu ludzi, w otoczeniu ukochanych przez niego gór. Teraz i my możemy towarzyszyć Papieżowi w jego wędrówkach po Alpach i Dolomitach. Podczas chwil wyciszenia i samotnej modlitwy. Podczas posiłków przygotowywanych na szlakach. Podczas rozmów z przyjaciółmi i spontanicznych spotkań z turystami. Możemy usłyszeć i zobaczyć, co wywoływało u Papieża bardzo ludzkie reakcje i emocje.

 

Film „Apartament” – w kinach w całym kraju już od 15 maja. Wystawa prywatnych fotografii Jana Pawła II – od 12 do 31 maja w Galerii Kordegarda przy Krakowskim Przedmieściu 15/17 w Warszawie.